Total War: Warhammer 3 – Boris Ursus – Przewodnik

Witaj w następnym przewodniku po Total War: Warhammer 3. W tej publikacji spojrzymy z bliska na kolejną niespodziankę w nadchodzącej strategii Creative Assembly. Przed tobą bonusowy Legendarny Lord w Warhammer 3 – Boris Ursus. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o postaci w grze strategicznej i dowiesz się, jak odblokować bohatera. Po prezentacji przejdę do mechanik w kampanii, unikalnych zdolności, a także unikatowych jednostek czy bohaterów.

W chwili pisania artykułu Legendarny Lord Boris Ursus w Warhammer 3 pozostaje jeszcze bez wielu istotnych szczegółów. Spodziewaj się aktualizacji w najbliższych tygodniach, a w międzyczasie zapoznaj się z pozostałymi frakcjami w Warhammer 3.

Przewodnik po Boris Ursus w Total War: Warhammer III

warhammer 3 boris ursus img

Boris Ursus – jak odblokować?

Na dobry początek jedna z oczywistych kwestii. Boris Ursus nie pojawi się na liście Legendarnych Lordów frakcji Kislev obok Katarin i Kostaltyna przy pierwszym uruchomieniu gry. Jak go odblokować? Tu jest nieco inaczej, niż z opisywanym wcześniej Be’lakorem. Nie musimy ukończyć kampanii fabularnej podstawki po stronie Kislevu, a jedynie, podczas zabawy nacją, wykonać specjalne zadanie.

Pierwszy krok to zajęcie wszystkich trzech głównych miast – Kislevu, Praag i Erengradu. Gdy tak się stanie, Warhammer 3 podrzuci nam specjalne zadanie, w którym możemy uratować uwięzionego Borisa. Zrealizowane zadanie pozwoli nam włączyć Legendarnego Lorda do aktualnie rozgrywanej kampanii (jako dowódcę nowej armii), a potem dopisze go do listy Legendarnych Lordów Kislevu w grze.

Boris Ursus – podstawowe informacje

Boris Ursus, czyli Boris Bokha, to car Kislevu, który zasłynął z wielkiej waleczności i determinacji w odzyskiwaniu dawno utraconych ziem. Zreformował armię Kislevu i przyczynił się do dobudowy kraju, doprowadzając siebie i Kislev na skraj bankructwa. Zagorzały wyznawca boga Ursuna poświęcił się dla odbudowania dawnego kultu. W ramach inicjacji udał się do lasu, by oswoić niedźwiedzia i gdy poddani wieszczyli jego śmierć, okazało się, że przeszedł próbę. Już z niedźwiedziem Urskinem stanął na czele kultu i przyjął miano Ursus.

W Total War: Warhammer III Boris Ursus zostaje przez nas uwolniony i staje na czele stronnictwa Ursun Revivalists.

Miejsce startowe kampanii

Zgodnie z już ujawnionymi informacjami kampania Borisa Ursusa rozpocznie się w prowincji Zorn Uzkul w Wielkiej Krainie Czasek.

Boris Ursus miejsce startowe

Mechaniki kampanii

Boris Ursus wykorzysta wszystkie główne mechaniki kampanii Kislevu, które przybliżyłem już przy okazji publikacji dotyczącej samej frakcji. Pojawia się tu jednak jedna drobna, ale istotna różnica. Mianowicie dla Ursusa nieco inaczej działa Supporters and the Spiritual Conflict for Kislev. We własnej kampanii Boris Bokha nie zabiega o poparcie w podzielonym społeczeństwie.

Zamiast tego korzystaja z zasobów Devotion, by wesprzeć kolejno jedną z dwóch walczących o wpływy stron – Katarinę lub Kostaltyna. W zależności od ilości wydanego surowca i strony, którą wspieramy, możemy liczyć na określone w kampanii korzyści. Boris jest wyłączony z duchowego sporu, ale wciąż z pełnym przekonaniem stawia czoło pomiotom Chaosu na polach bitew.

Po osiągnięciu 7 poziomu rozwoju Boris otrzyma w wyposażeniu broń Ostrze Shard, a po osiągnięciu 10 poziomu rozwoju pancerz Zbroja Ursuna.

Lordowie, Bohaterowie i Jednostki

Wszystko wskazuje na to, że Boris Ursus w Warhammer 3 wykorzysta jednostki z domyślnej puli Kislevu. Szczególną uwagę należy zwrócić na War Bear Riders, których oddziały kosztują o połowę mniej w armii Legendarnego Lorda.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moje działania i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej Warhammera na strategniedzielny.pl.