Total War: Warhammer 3 – Daemon Prince – Przewodnik

Witaj w kolejnym przewodniku po Total War: Warhammer 3. W tej publikacji przyjrzymy się jednej z największych niespodzianek w grze. Przed tobą spersonalizowany Legendarny Lord w Warhammer 3 – Daemon Prince. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o postaci w grze strategicznej Creative Assembly. Po prezentacji przejdę do mechanik w kampanii, unikalnych zdolności, a także unikatowych jednostek czy bohaterów.

W chwili pisania artykułu Legendarny Lord Demoniczny Książę w Warhammer 3 pozostaje jeszcze bez wielu istotnych szczegółów. Spodziewaj się aktualizacji w najbliższych tygodniach, a w międzyczasie zapoznaj się z pozostałymi frakcjami w Warhammer 3.

Przewodnik po Daemon Prince w Total War: Warhammer III

Warhammer 3 Daemon Prince

Daemon Prince – podstawowe informacje

Twórcy zagrali fanom na nosie. Gdy wszyscy spodziewali się, że to Be’lakor będzie dziewiątym Legendarnym Lordem, otrzymaliśmy możliwość stworzenia własnej postaci. Rozbudowany kreator bohatera pozwoli na wybór imienia demona, a następnie uformowanie go na 10 różnorodnych slotach. Tu jeszcze silniej zarysowano elementy zapożyczone z gatunku RPG – zawartość dla kolejnych slotów zdobędziemy na bazie podejmowanych wyborów. Przy okazji każdy z elementów naszego protagonisty oferuje premie do określonych atrybutów.

Daemon Prince będzie zmieniał się w czasie całej kampanii wraz ze zdobytymi dla siebie darami. Ich wysyp będzie uwarunkowany wykonaniem zadań dla Bogów Chaosu. Khorne, Nurgle, Slaanesh i Tzeentch mogą ofiarować nam poszczególne dary, ale osobne elementy „wyposażenia” pozostawiono dla Chaosu Niepodzielonego (Chaos Undivided). Opublikowane przez twórców wprowadzenie prezentuje jakieś 50 darów dla każdej z pięciu ścieżek rozwoju, co przekłada się na multum kombinacji i unikalny charakter postaci.

Same elementy Demonicznego Księcia nadają się do omówienia w jakimś szczegółowym poradniku, ale z tym warto poczekać do premierowej wersji gry. Z dotychczas ujawnionych przez twórców informacji wynika, że ukończenie podstawowej kampanii jako Deamon Prince wiążę się z odpowiednią nagrodą. Tą jest dodanie do puli Legendarnych Lordów wspomnianego już Be’lakora.

Mechaniki kampanii

W Total War: Warhammer III przywołany bohater stanie na czele własnej frakcji – Legion of Chaos. Tu rozpoczyna się kolejna zabawa z elementami RPG, gdyż podstawową walutą Daemons of Chaos jest Daemonic Glory. Tę podzielono na pięć wspomnianych już rodzajów, po jednym dla każdego z Bogów Chaosu plus Chaos Undivided. Realizowane misje, zdobywane osady i wygrane bitwy zapewnią przypływ odpowiedniego rodzaju waluty, na podstawie odłamu, któremu ofiarujemy nasze działania.

warhammer 3 wyciek Legendarny Lord

Rosnące zasoby Daemonic Glory zapewnią coraz lepsze części ciała z kolejnych odłamów dla protagonisty, ulepszając jego statystyki. W pakiecie otrzymujemy dostęp do ważniejszych budynków i silniejszych jednostek. Jeśli skupisz się na walce w imię konkretnego bóstwa, to odblokujesz więcej powiązanych z nim elementów ciała. Te z kolei połączysz w specjalne zestawy, które niczym sety z Diablo, zapewnią jeszcze lepsze bonusy. Możesz też zapracować na własną chwałę, trzymając się sztywno ścieżki Chaosu Niepodzielonego.

Lordowie i BOHATEROWIE

W chwili pisania artykułu brakowało konkretnych informacji na ten temat. Możemy jednak założyć, że Demoniczny Książę skorzysta z pomocników zaprezentowanych już w armiach samych Bogów Chaosu.

Jednostki

Zdobywanie Daemonic Glory przekłada się nie tylko na kolejne personalizacje bohatera, ale też dostęp do jednostek. Daemonic Prince docelowo ma zagwarantowany udział w pełnej puli wszystkich czterech armii Bogów Chaosu – Khorne, Nurgle, Slaanesh i Tzeentch. Jednak i tu pojawiają się ograniczenia związane z tym, jak dystrybuujemy specjalną walutę podczas rozgrywki.

Warhammer 3 Daemons of Chaos img

Jeśli podążysz szlakiem konkretnego bóstwa, to szybciej i znacznie łatwiej odblokujesz powiązane z nim potężne jednostki. Jedak tym samym znacznie utrudnisz sobie dostęp do silniejszych stronników z puli wszystkich pozostałych Bogów. Możesz też pozostać przy Chaosie Niepodzielonym, co wydaje się trudniejszą ścieżką w początkowych etapach kampanii, by w późniejszej rozgrywce odblokować najpotężniejsze jednostki wszystkich Bogów Chaosu.

Spersonalizowany Daemon Prince w Warhammer 3 już na tym etapie wydaje się niezwykle ciekawym wyborem na pierwszą kampanię, a wiele aspektów wciąż owiane jest tajemnicą.

Sprawdź też wymagania sprzętowe Warhammera 3 i wpis o kampanii w strategii Creative Assembly.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moje działania i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej Warhammera na strategniedzielny.pl.