Total War Warhammer 3 – Ogre Kingdoms – Przewodnik

  • Post category:Publicystyka

Witaj w przewodniku po frakcjach w Total War: Warhammer. Dziś biorę na warsztat wprowadzane wraz z premierą Total War: Warhammer III Ogre Kingdoms. W niniejszej frakcji omówię m.in. mechanikę dla frakcji, Legendarnych Lordów i poszczególne jednostki. Całość ma stanowić idealną odprawę przed grą w strategii Creative Assemby, więc nie znajdziesz tu jednak bezpośrednich informacji o bogatym lore Warhammera. Historii świata Creative Assembly planuję poświęcić osobny cykl na strategniedzielny.pl. Na pewno ich nie przegapisz.

Więcej o frakcjach w Warhammer 3 Total War.

Przewodniki dla wszystkich frakcji będę aktualizował wraz z kolejnymi komunikatami twórców, włącznie z aktualizacjami już po premierze gry strategicznej. Nie przedłużając, lecimy z konkretami.

warhammer-3-ogre-kingdoms

Ogre Kingdoms w Total War: Warhammer III

Chociaż niekoniecznie wyeksploatowana w poprzednich odsłonach serii frakcja zadebiutuje wraz z Warhammer III, to nie znajdziemy jej w pełnej wersji strategii. Creative Assembly zdecydowało, że Ogre Kingdom Race Pack będzie bonusem Early Adopter do zamówień przedpremierowych. Oznacza to, że jeśli zakupisz dowolne wydanie (cyfrowe i fizyczne) gry przed debiutem, to zabawa Ogrami będzie gratisem. Mając na uwadze fakt, iż data premiery Warhammer III przypada na 17 lutego. Jeśli nie, to najpewniej DLC będzie można dokupić po premierze w regularnej cenie pozostałych dodatków – ok. 70 złotych. Cena DLC nie została jeszcze potwierdzona, a swoje spekulacje opieram jedynie na cenie dodatku Curse of the Vampire Coast do Warhammera II na Steam.

Warto podkreślić, że frakcja pojawi się na mapie kampanii jako potencjalny sojusznik lub wróg, nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup DLC.

Ogre Kingdoms – Legendarni Lordowie

Tu nie ma jeszcze zbyt wielu konkretów. W lakonicznym komunikacie na Facebooku twórcy zaprezentowali jedynie sylwetki bohaterów. Tak dowiedzieliśmy się, że Legendarni Lordowie Ogre Kingdoms to Ogre Tyrant, Greasus Goldtooth oraz Maw-that-walks, Skrag the Slaughterer. Deweloper obiecał jedynie, że zabawa każdym z bohaterów będzie diametralnie się różnić. Najpewniej ekipa uchyli rąbka tajemnicy w kolejnych tygodniach przed premierą tytułu.