Nowe gry Warhammer. Cztery projekty ku chwale Imperatora

Świat fantasy? A może 41. millenium? Nadchodzący, 2022 rok odsłoni przed nami najskrytsze tajemnice mrocznych, pompatycznych uniwersów na licencji Games Workshop. Przed tobą nowe gry Warhammer, które pojawią się na rynku w ciągu kilkunastu nadchodzących miesięcy. Tym razem wypuszczam się daleko poza ramy gatunku strategii, chociaż nie ulega wątpliwości, która z nadchodzących gier jest mi najbliższa – zarówno datą premiery, jak i formułą rozgrywki.

Nowe gry Warhammer:

Total War: Warhammer 3

Premiera: 17 lutego

nowe gry warhammer

Nie mogło być inaczej, zestawienie rozpocznę wyczekiwaną przez fanów strategii Creative Assembly apokalipsą. Warhammer 3 zadebiutuje na rynku już w lutym, by oddać w nasze ręce zaprojektowane od nowa Kislev i Grand Cathay, które zmierzą się z siłami Bogów Chaosu. Ekipa z Horsham przygotowała nową formułę starć w czasie rzeczywistym – długie, intensywne i okraszone elementami tower defense bitwy.

W zestawie otrzymamy też wiele poprawek interfejsu, usprawnioną mechanikę oblężeń, a Tzeentch wniesie do świata nową magię. Obok standardowej kampanii otrzymamy też połączoną dla wszystkich trzech gier i chociaż na razie nie znamy jeszcze jej szczegółów, to z pewnością będzie się działo. Wszystkich kart jeszcze przed nami nie odkryto, ale do lutego już niedaleko. Więcej o frakcjach Warhammer 3 dowiesz się tutaj.

Total War: Warhammer 3 zmierza na PC Steam i Epic Games Store. Gra na dzień premiery pojawi się także w PC Game Pass Microsoftu.

Warhammer 40,000 Space Marine 2

Premiera: tylko Imperator wie

space marine 2 nowe gry warhammer

Na drugim miejscu jedna z największych, dla mnie, niespodzianek The Game Awards 2021. Już przeszło 10 lat po premierze pierwszej gry od studia Relic doczekaliśmy się zapowiedzi Space Marine 2. Grę zrealizuje dla nas Saber Interactive za pieniądze Focus Entertainment i chociaż zmiana zarówno dewelopera, jak i wydawcy to odważny ruch, to po pierwszym zwiastunie jestem dobrej myśli. Gra akcji TPP pozostaje na razie bez daty premiery.

W pierwszych słowach po oficjalnej zapowiedzi Space Marine 2 przedstawiciele Saber Interactive zapewniali, że świat Warhammera porwał ich bez reszty. Gra ma być większym, nowocześniejszym pierwowzorem. Nie zabraknie starych znajomych – na czele Adeptus Astartes stanie znany z pierwszej części Kapitan Titus, który stawi czoła Tyranidów. Czekam na kolejne materiały, ale nie ukrywam, że jaram się jak hordy heretyków.

Warhammer 40,000 Space Marine 2 zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series.

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

Premiera: 5 maja

daemonhunters nowe gry warhammer

Wciąż mało obiecujących gier w świecie Warhammera? To może taktyczne RPG, które wyprodukują Complex Games i Frontier Foundry. Szczególnie, gdy biorą za wzór udane Warhammer 40,000: Chaos Gate z 1998 roku. Po pierwszych materiałach nie ma wątpliwości, że szykuje się pozycja obowiązkowa dla fanatyków walki za Imperatora, a twórcy podsycają apetyt regularnymi nowinkami zza kulis.

W Daemonhunters staniemy na czele Szarych Rycerzy, zbrojnego ramienia Ordo Malleus, które ochoczo staje naprzeciw demonom zesłanym przez Bogów Chaosu. Nie inaczej będzie w tym przypadku – podczas zabawy powstrzymamy Wykwit, który zesłał Nurgle. Ten szczodrą ręką zbrukał świat swoim darem, a naszym zadaniem będzie powstrzymanie Wykwitu i pokonanie Mortariona.

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters zmierza na PC.

Warhammer 40,000: Darktide

Premiera: 13 września

darktide nowe gry warhammer

Kolejna na liście jest produkcja, o której nieco przycichło w ostatnich miesiącach, ale wciąż jest mocnym kandydatem do pochłaniania wieczorów. Warhammer 40,000: Darktide to kooperacyjna gra akcji od ekipy odpowiedzialnej za obie odsłony Warhammer: Vermintide. W czasie zabawy połączymy siły z trójką bohaterów, by wypalić hordy heretyków w imię Inkwizycji. Będzie intensywnie, będzie gorąco, mrocznie i zabawnie zarazem. Znając Fatshark możemy oczekiwać nie tylko solidnej zawartości na premierę, ale też długiego wsparcia już po niej.

Akcja Darktide przeniesie nas na planetę Atoma Prime. W mieście Tertium władzę próbuje przejąć sekta heretyków Admonition. Inkwizycji nie pozostało nic innego jak wysłać na miejsce grupę, która usunie Nieczystych. Chaos będzie napierał pełną siłą, ale nasi śmiałkowie popiszą się nie tylko specjalnymi zdolnościami, ale też bogatym arsenałem. Pozycja idealna na wieczory w gronie znajomych.

Warhammer 40,000: Darktide zmierza na PC i Xbox Series. Gra pojawi się też w usłudze Game Pass Microsoftu.

To wszystko?

Tego nie wie nawet Imperator. Powyżej wybrałem kilka produkcji, które moim skromnym zdaniem ucieszą miłośników marki. Intrygująca wydaje się też niedawna zapowiedź firmy Nexon, która zamierza wyprodukować grę na licencji Age of Sigmar. Na papierze blisko jej do Vermintide i Darktide, ale poczekam na więcej szczegółów.

Nawet bez niej 2022 rok przyniesie fanom Warhammera kilka łakomych kąsków, a być może też jakieś niespodzianki. Czekam niecierpliwie, a gdy nowe gry Warhammer doczekają się zapowiedzi, to strategniedzielny.pl pospieszy z nowinami.

 Jeśli dotarłeś aż tutaj, to koniecznie polub profil Stratega na Facebooku. I wpadaj po kolejne wieści.