Zapowiedź Dune: Spice Wars. Kto ma Przyprawę, ten rządzi wszechświatem

Nie tak dawno wspominałem o Wartales, taktycznym RPG ekipy, która zasłynęła dzięki strategii Northgard. Okazało się, że nie był to jedyny projekt Shiro Games. Podczas gali The Game Awards 2021 oficjalnie zaprezentowano Dune: Spice Wars. Strategia łącząca elementy 4X z RTS-em, to w zasadzie powtórka ze wspomnianego już Northgard. Z tą różnicą, że tym razem pobawimy się w świecie, który dał światu Frank Herbert w swoich powieściach. Zobacz klimatyczny, ale nieco enigmatyczny zwiastun.

Oficjalna zapowiedź Dune: Spice Wars

Nowa strategia twórców Northgard to wspólny projekt z firmą Funcom, która od dłuższego czasu po cichu dbała o rozwój marki. Shiro Games wydaje się idealnym kandydatem do zrealizowania gry w takich klimatach i z połączeniem pozornie sprzecznych mechanik. Francuskie studio wyraźnie polubiło się z usługą Steam Early Access i Dune: Spice Wars w 2022 roku dołączy do katalogu.

W czasie rozgrywki staniemy na czele jednego z czterech stronnictw walczących o dominację na Arrakis i spróbujemy zagarnąć dla siebie zapasy Melanżu. Na razie mamy pewność, że przeciwko sobie staną Harkonnenowie i Atrydzi, od siebie dorzuciłbym także Fremenów i Imperatora. Gra ma połączyć RTS-a z 4X, co oznacza, że obok starć z przeciwnikami istotne będą także eksploracja, ekspansja i korzystanie z przeróżnych forteli. Nad wszystkim czuwać będą charakterystyczne dla marki Czerwie, które chętnie pochłoną nasze żniwiarki.

Rozwój w Steam Early Access

dune spice wars

W katalogu Valve Dune: Spice Wars spędzi nawet 12 miesięcy, a wszystko zależy od tempa, w jakim deweloperom uda się wypełnić strategię treścią. Planowane są duże aktualizacje z grywalnymi frakcjami, rozdziałami kampanii i trybem sieciowym; a obok nich także pomniejsze łatki z pobocznymi funkcjami i próbami równoważenia rozgrywki. Na premierę wczesnego dostępu core mechanik ma być na swoim miejscu. Co dalej? To już zależy w dużej mierze od naszych uwag.

Kiedy premiera? Sądząc po pierwszym zwiastunie i niezbyt szczegółowych wyznaniach twórców, to raczej po pierwszym kwartale 2022 roku. W Steam Early Access ma się rozumieć. Ale nie uprzedzajmy faktów i zacierajmy ręce.

Kolejne zapowiedzi już niebawem na strategniedzielny.pl.

Dune: Spice Wars – sklep Steam.

Oficjalna strona gry.