Zapowiedź Toxoids, nowego Species Pack do strategii Stellaris

Dziś rusza tegoroczna edycja konwentu poświęconego fanom gier Paradox Interactive, ale chyba największe nowiny już za nami. Jeszcze przed rozpoczęciem PDXCON firma pokusiła się o zapowiedź Toxoids, nowego Species Pack do strategii Stellaris na PC. Pakiet ukaże się wraz z aktualizacją 3.5 Fornax do gry, a datę premiery wyznaczono na 20 września. Cena? Dokładnie 39,99 złotych za pośrednictwem platformy Steam. Czym tym razem uraczy nas Paradox?

Toxoids Stellaris zapowiedź

Zapowiedź Stellaris: Toxoids Species Pack

Nowa grywalna rasa w wydanym w 2016 roku Stellaris umiłowała sobie wyjątkowo toksyczne otoczenie. Wiążą się z tym określone zagrożenia, ale trzeba przyznać, że jest też wiele korzyści. Z zapowiedzi wiemy, że Toksoidzi będą poświęcać swoje siły witalne dla osiągnięcia większych, acz krótkoterminowych korzyści, a potem z mozołem odbudują zdziesiątkowaną populację. Inne rasy raczej od nich stronią, więc istnieje bardzo małe ryzyko obcej inwazji. Wybory nie będą łatwe, ale będziemy żyć chwilą, nie myśląc o przyszłości.

Twórcy przygotowali nowe genezy, dodatkowe formy ustroju i specjalne cechy dla naszych nowych podopiecznych. Te trafią do gry wraz ze specjalnymi modelami statków, portretami dla omawianej rasy i szatą graficzną nowego imperium. Nie zabrakło też specjalnego doradcy, który umili czas podczas budowania toksycznego środowiska. Wszystko to jeszcze we wrześniu wraz z dedykowaną aktualizacją 3.5 Fornax. Zobacz załączony do wiadomości zwiastun.

Stellaris zadebiutowało w 2016 roku na komputerach osobistych, a kilka lat później doczekało się wydania na konsolach. Po przeszło sześciu latach gra wciąż jest wspierana nową zawartością – w maju zadebiutował dodatek Overlord, a przed końcem minionego roku DLC Aquatics Species Pack.