Total War Saga Troy z kolejnym DLC. Zapowiedź Rhesus & Memnon

  • Post category:Zapowiedzi

Nawet przy intensywnym tempie prac nad Total War Warhammer 3 studio Creative Assembly nie zapomina o poprzedniej strategii. Na oficjalnych kanałach ekipy pojawiła się zapowiedź Total War Troy Rhesus & Memnon. Najnowsze DLC do strategii z 2020 roku wprowadzi do niej dwie nowe frakcje z bohaterami i unikalnymi mechanikami. Na początek najważniejsze – kiedy premiera? Total War Troy Rhesus & Memnon zadebiutuje na PC 14 grudnia. Paczkę wyceniono na 41,99 złotych, ale do 5 stycznia można złapać ją z 10-procentowym rabatem za 37,79 PLN. Zanim przejdziemy do konkretów zobacz pierwszy zwiastun.

Co w DLC Total War Troy Rhesus & Memnon?

Creative Assembly przygotowało szereg atrakcji dla wszystkich, którzy skuszą się na nowe DLC. Paczka zawiera dwóch bohaterów przewodzących własnym frakcjom. Tym samym oczekuj unikalnych mechanik, budynków i dokładnie 49 nowych jednostek.

Rhesus

Król Tracji, który przybywa spóźniony na obronę Troi, chociaż obiecał pokonać Greków i zdobyć ich twierdze. Wraz z nim w grze pojawi się frakcja Plemiona Tracji, której jednostki polegają na zaciekłych szarżach z wykorzystaniem rydwanów. Dla herosa przygotowano dwie unikalne mechaniki w kampanii:

Niezliczone Zastępy: Podczas zabawy musimy odszukać i zjednoczyć pod wspólnym sztandarem plemiona Tracji. Zrealizowane zadanie zapewni dostęp do specjalnego przyzwania potężnej armii.

Trackie rytuały: Rheus zwraca się do starych bogów Tracji z prośbą o specjalne wzmocnienia. Jeśli uda się zadowolić bóstwa, to frakcja otrzyma premie takie jak elitarne jednostki, wzmocnienia osad czy armii.

Total War Troy Rhesus & Memnon screen 1

Jednostki Rhesusa: (jeszcze bez polskiego tłumaczenia) Plainsmen, Woodsmen, Mountaineers, War Chanters, Thracian Spearmen, Worshippers of Pan, Thracian Guards, Androphones, Dasophylakes, Warriors of Pangaion, Devoted to Zalmoxis, Forest Skirmishers, Thracian Hunters, Forest Ambushers, Thracian Bowmen i Thracian Archers. Obok tego pięć oddziałów korzystających z rydwanów: Thracian Light Chariots, Thracian Chariots, Mares of Diomedes, Thracian Archer Chariots oraz Thorns of Thrace.

Memnon

Wojowniczy król z odległej Etiopii wyrusza na pomoc krewniakom. Przygodę rozpoczyna na Rodos, skąd jego horda wyruszy w kierunku Troi, po drodze pozbywając się napotkanych Achajów. Wasal Faraona może ubiegać się u swojego seniora o specjalne wzmocnienie jednostkami Egiptu.

Horda: Nic szczególnie nowego dla fanów Total War. Frakcja korzysta z hordy, więc nie przejmuje osad, a zamiast tego rozbudowuje swoje struktury, korzystając z wojennych zdobyczy.

Sługa faraona: Podczas zabawy Memnon polega na potędze Egiptu. By z niej skorzystać, musi uchwalić dekrety w czterech regionach, to pozwoli skorzystać z oddziałów z Etiopii, Egiptu, Susy i Kanaan.

Zaradny strateg: Memnon nie skorzysta z usług agentów, szpiegów, wysłanników i kapłanek. Zamiast tego wraz ze wzrostem jego prestiżu do jego armii dołączą poplecznicy, którzy zagwarantują hordzie specjalne premie.

Total War Troy Rhesus & Memnon screen 2

Jednostki Memnona: (jeszcze bez polskiego tłumaczenia): Aethiopian tribesmen, Aethiopian Spearmen, Nefru Infantry, Philistine Swordsmen, Hupshu, Manfyt Infantry, Chariot Runners, Irtjet Staff Bearers, Henkhu Guards, Nakhtu-aa Infantry, Medjai Warriors, Sherden Warriors, Egyptian Slingers, Aethiopian Hunters, Aethiopian Javelinmen, Aethiopian Archers, Elamite Stoneslingers, Archers of Wawat, Egyptian Archers, Maryannu, Light Seneny Chariots oraz Seneny Chariots.