Zapowiedź Warno. Duchowy spadkobierca Wargame od Eugen Systems

Po długim czasie cichego wsparcia dla Steel Division 2 studio Eugen Systems ogłosiło swój nowy projekt. Ekipa ponownie dostarczy nam strategię czasu rzeczywistego o sporej skali. Tym razem w realiach III Wojny Światowej, do której eskalował konflikt pomiędzy NATO a Układem Warszawskim. Zapowiedź Warno, duchowego spadkobiercy serii Wargame nadeszła z masą konkretów. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że premiera Warno przypada już na 20 stycznia. Strategia ukaże się najpierw w Steam Early Access. Zobacz pierwszy, nieco stylizowany na erę VHS zwiastun.

Zapowiedź Warno na PC

Dwa lata od obalenia Gorbaczowa wystarczyły, by znacznie podgrzać atmosferę panującą w czasach Zimnej Wojny. Mamy rok 1989, a Europa stoi na krawędzi III Wojny Światowej. Armie NATO i Układu Warszawskiego rozstawiają się w podzielonych Niemczech i tylko czekają na pierwszy wystrzał. Tak w dużym skrócie prezentuje się tło Warno. Zdaniem twórców niezwykle rozbudowanej i dopracowanej wojennej strategii czasu rzeczywistego.

zapowiedź warno PC Steam Early Access

Twórcy nie ukrywają, że Warno powstało na bazie licznych doświadczeń zdobytych przy produkcji serii Steel Division. Tym samym możemy oczekiwać, że szereg udanych rozwiązań z drugiej odsłony zagości w omawianej strategii. RTS nowej generacji rzuci na pola bitew ponad 600 jednostek ery Zimnej Wojny, a my przejmiemy kontrolę nad jedną z dwóch walczących frakcji. Tu zaczyna się prawdziwa uczta, bo Warno zaoferuje zarówno turowe kampanie Army General, jak i sieciowe walki 10 vs 10, szereg szybkich potyczek i fabularyzowane bitwy. Większości z nich zakosztujemy już na etapie wczesnego dostępu.

Wszystko to brzmi szalenie ambitnie i imponująco, ale pierwszy zwiastun duchowego spadkobiercy Wargame wypada średnio. Dużo lepszą jakość widać na udostępnionych na Steam urywkach i najpewniej pełen potencjał zobaczymy na obszernym gameplayu.

Warno we Wczesnym Dostępie

Twórcy zapewnili, że nawet na czas wczesnego dostępu strategia zadziała stabilnie i zaoferuje mnóstwo wojennego mięcha. Oficjalna premiera Warno ma nastąpić w około 8 miesięcy od wydania pierwszego buildu. W międzyczasie możemy spodziewać się regularnych aktualizacji z nowymi funkcjami, jednostkami, scenariuszami i kampaniami.

warno screenshot 1

Wspomnę też, że przy okazji zapowiedzi nowego RTS-a francuski deweloper zapewnił, że nie porzuca Steel Division 2. Strategia w realiach II wojny światowej jeszcze przez długi czas ma otrzymywać nowe dodatki i aktualizacje. Jednym słowem, będzie w co grać.

Wymagania sprzętowe

Poniżej pierwsze i jeszcze niekompletne listy minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych Warno. Deweloper zapowiedział, że celuje w podobny pułap, co przy Steel Division 2, więc jeśli strategia działała bez zarzutu, to nowa produkcja też powinna.

MINIMALNE WYMAGANIA Warno

 • System: 64-bit Windows 11 / 10 / 8.1 / 7 with Service Pack 1;
 • Procesor: podobnie do Steel Division 2;
 • RAM: 8 GB;
 • Karta grafiki: podobnie do Steel Division 2;
 • DirectX: 11;
 • Dysk: 50 GB wolnego miejsca.

ZALECANE WYMAGANIA Warno

 • System: 64-bit Windows 11 / 10 / 8.1 / 7 with Service Pack 1;
 • Procesor: Intel i3-8100 lub AMD Ryzen 3 1200;
 • RAM: 8 GB;
 • Karta grafiki: Nvidia Geforce GTX 1060 3 GB (Legacy: GTX 780), AMD Radeon RX 580 (Legacy: R9 290X);
 • DirectX: 11;
 • Dysk: 50 GB wolnego miejsca.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.