Age of Empires IV z pierwszą aktualizacją. Koniec swawoli Mongołów

  • Post category:News

Relic Entertainment przygotowało pierwszy pakiet poprawek do wydanej z końcem października strategii czasu rzeczywistego. Pierwsza aktualizacja Age of Empires IV pojawiła się jako Patch 7989. Ten wnosi kilka istotnych poprawek do napotkanych błędów i problemów. Zanim przejdę do szczegółów zaznaczę, że po pobraniu aktualizacji ważność stracą nie tylko stany zapisu w kampaniach, ale też dawniejsze powtórki z meczów. Skoro to mamy za sobą, to pora na garść konkretów.

age of empires 4 art pierwsza aktualizacja

Pierwsza aktualizacja Age of Empires IV – zawartość Patch 7989

Zdaniem twórców, po zainstalowaniu aktualizacji opatrzonej numerem 7989 powinny zniknąć przede wszystkim spadki wydajności przy przeglądzie mapy. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, Mongol Town Center nie może być już budowane zaraz obok bazy przeciwnika. Po nowemu budynek postawimy jedynie na odkrytym obszarze, który jest co najmniej 20 kafelków od wrogich Town Center. Ekipa zamierza w dalszym ciągu monitorować sytuację i jeśli będą konieczne, to wprowadzi dalsze poprawki. Tymczasem twórcy postarali się też o poprawne linkowanie kont Xbox Live w Age of Empires IV. Naprawiono też błąd, przez który w czasie zabawy całkowicie znikały paski zdrowia jednostek.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, o kilku błędach w strategii, które zostaną wyeliminowane w kolejnych patchach. Relic zamierza przyjrzeć się nieograniczonemu duplikowaniu Reliców, której możemy się dopuścić, grając Rusią. Jednocześnie Mongołowie doczekają się kolejnych zmian – twórcy odnotowali m.in., że Superior Mobility generuje znacznie większą premię, niż było to zamierzone.

Oryginalną lista poprawek.

Age of Empires IV ukazało się 28 października na PC, także w katalogu Xbox Game Pass. Nowe dzieło studia Relic bardzo ciepło przyjęli zarówno krytycy, jak i gracze. W chwili pisania wiadomości ponad 85% graczy poleciłoby RTS-a pozostałym użytkownikom platformy Steam.

Więcej newsów z kategorii Strategie na strategniedzielny.pl.