Jeszcze więcej RPG w strategii Crusader Kings III. Artefakty i ekwipunek władcy w Royal Court

  • Post category:News

Paradox opublikowało kolejny dziennik deweloperski z odliczaniem do premiery pierwszego dużego rozszerzenia do Crusader Kings III. Dodatek zatytułowany Royal Court obok sali tronowej wprowadzi do najnowszej odsłony cyklu znane z Crusader Kings II artefakty. Te doczekały się obszernego wpisu na blogu ekipy, z omówieniem wszelkich niuansów mechaniki i prezentacją ekwipunku naszego władcy. Ubiegłoroczne CK krok po kroku przybliża się do swojego poprzednika, ale do pełni wielkości wciąż daleka droga. Jak jest z tymi artefaktami? Już wyjaśniam.

Crusader Kings III

Artefakty w Crusader Kings III

Jedną z ważniejszych nowości w Crusader Kings III: Royal Court jest specjalne okienko ekwipunku władcy. RPG pełną gębą? Jeszcze nie, bo żeby korzystać z mechaniki musimy znaleźć potężne artefakty. Te możemy zdobyć na rozmaite sposoby, a każdy wyekwipowany przedmiot zapewni protagoniście stałe premie do poszczególnych statystyk. Żeby nie było zbyt łatwo, to z czasem artefakty (a wraz z nimi same premie) będą się degradować. Ostatecznie za odpowiednio ciężką sakwę złota nasz nadworny Antykwariusz przywróci je do dawnej świetności.

Z artefaktami wiążą się też zupełnie nowe roszczenia przy wypowiadaniu wojen. Każdy z potężnych przedmiotów ma dedykowany certyfikat, który poświadcza prawa władców do niego. Tym samym posiadacz przedmiotu musi przygotować się nie tylko na wezwanie do pojedynku, ale też otwarty konflikt zbrojny. Co oczywiście działa w obie strony i wszelkie pretensje do określonej błyskotki także my możemy wyjaśnić na polu bitwy.

Wracając do samego ekwipunku, to podzielono go na kilka slotów. Poglądowy obrazek sugeruje po jednym gnieździe kolejno na: koronę, broń, pancerz, insygnia; a także cztery sloty na rozmaite talizmany czy błyskotki.

Crusader Kings III ekwipunek władcy

Data premiery pierwszego dodatku

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Paradox Interactive nie mamy co liczyć na premierę dodatku w tym roku. Wszystko przez konieczność dopracowania wszelkich aspektów i zewnętrzne utrudnienia w pracach deweloperów. Ekipa prosi jedynie o cierpliwość i dalsze wsparcie, a premiery Royal Court możemy oczekiwać w 2022 roku.

Crusader Kings III zadebiutowało 1 września 2021 roku na PC, także w katalogu Xbox Game Pass. W sierpniu wydawca zapowiedział prace nad konsolowym wydaniem strategii. Ta pojawi się z przeprojektowanym interfejsem użytkownika na PlayStation 5 i Xbox Series, ale także bez konkretnej daty premiery.

Więcej newsów z kategorii Strategie na strategniedzielny.pl.