Największy mod Morrowind z dalszym wsparciem. Plany rozwoju Tamriel Rebuilt

  • Post category:News

Dwadzieścia lat pracy nad modem to wciąż za mało. Przynajmniej dla twórców ambitnej modyfikacji do The Elder Scrolls 3 Morrowind. Grupa modderów zapowiedziała dalsze wsparcie Tamriel Rebuilt. Ogromny mod do gry Bethesdy to wizja całego Tamriel przeniesionego do jednej gry. Zadanie, jak widać, karkołomne, bo nawet jeśli prace rozpoczęto przed premierą samego RPG-a, to ekipa jest co najwyżej w połowie. Jednak to twórców nie zraża – już ogłosili kolejne aktualizacje.

tamriel rebuilt

Dalsze wsparcie Tamriel Rebuilt

W nadchodzących miesiącach ekipa zamierza wprowadzić do grywalnej wersji moda kolejne regiony. Mowa tu o Velothi Mountains na zachodnim skraju prowincji. Ten zaoferuje dwie nowe lokacje – pustkowia Roth Roryn badlands oraz Armun Ashlands. Te mają być znacznie mniej zaludnione i przeznaczone dla postaci o wyższym poziomie doświadczenia. Perełką będzie tu Andothren, miasto Hlaalu, które wprowadzi do gry przeszło 140 nowych zadań.

Twórcy spoglądają również na południe, gdzie zamierzają rozbudować mapę o Thirr Valley. Tam spodziewaj się mniejszych, ale licznych ośrodków handlowych Hlaalu. Wszystko to w cieniu fortec Ald Iuval i Ald Marak, które należą do wypchniętych z regionu Redoran. Modderzy podkreślają, że chociaż okolica jest raczej spokojna, to nie ominie nas pewna złożona intryga.

Długi czas prac nad modem Tamriel Rebuilt wymusił na twórcach poprawki dla już wydanych sekcji świata gry. W najnowszej z nich ekipa planuje rozbudować miasto Firewatch. Szykują się nowe lokacje i dodatkowe wyzwania, a to zaledwie początek rewizji starszych regionów. Kolejne aktualizacje i rozszerzenia jeszcze w 2022 roku i w nadchodzących latach.

Kompletny, obszerny wpis twórców z planami dla Tamriel Rebuilt.

Pobierz Tamriel Rebuilt

Najważniejsze jest to, iż ekipa nie zamierza trzymać nas z dala od swoich prac. Już teraz możesz wskoczyć do świata Tamriel Rebuilt. Pobierz moda pod tym adresem. Na dobry początek potrzebujesz kopii The Elder Scrolls 3 Morrowind z rozszerzeniami Tribunal oraz Bloodmoon. Dodatkowe aplikacje, niezbędne do zabawy, znajdziesz na stronie projektu.

The Elder Scrolls III: Morrowind zadebiutowało na PC w maju 2002 roku. Zdaniem wielu jest to najlepsza wydana dotychczas odsłona cyklu. Co z The Elder Scrolls 6? Betehsda stawia wszystko na Starfield, a gra – jak przekonywali niedawno twórcy – jest jeszcze na początku fazy koncepcyjnej.

Więcej modów już niebawem na strategniedzielny.pl.