To nie koniec Europa Universalis IV. Paradox obiecuje kolejne DLC

  • Post category:News

Kilka dni temu informowałem o premierze najnowszego DLC do EU IV. Immersion Pack zatytułowany Origins trafił do gry i chociaż nie obyło się bez zgrzytów, to poradził sobie znacznie lepiej niż Leviathan. Teraz w sieci opublikowano notę do dziennika deweloperskiego, a w niej plany na dalszy rozwój Europa Universalis IV.

dalszy rozwój Europa Universalis IV

W wypowiedzi Johana Anderssona bezsprzecznie wynika, że Paradox Tinto powoli będzie kończyć wsparcie dla gry z 2013 roku. W specjalnym wpisie menedżer Paradox Tinto stwierdził, że w ciągu ostatnich 14 miesięcy ekipa wyeliminowała bezprecedensową liczbę błędów jak na Grand Strategy Game. Teraz zamierza przyjrzeć się bugom, które znajdziemy w niej już od dnia premiery, by po zakończeniu prac nad rozwojem było ich jak najmniej.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że dalszy rozwój Europa Universalis IV oznacza kolejny Immersion Pack, ale na razie bez żadnych konkretów. Premiery możemy spodziewać się najszybciej w 2022 roku i najprawdopodobniej będzie to jedno z ostatnich DLC do gry.

Plotki o Europa Universalis V pojawiły się już w poprzednim roku. Wtedy projektant EUIV dostał własne studio i zaczął publikować oferty pracy. Te ostatnie niby zahaczały o czwartą odsłonę strategii, ale koncentrowały się na marce, a nie konkretnej odsłonie. Niedawno dowiedzieliśmy się o nowych projektach Paradox Interactive. Tych jest aż 15 i niewykluczone, że wśród nich jest także EU V.

Europa Universalis IV zadebiutowało wyłącznie na PC w 2013 roku. Od tej pory doczekała się około 30 DLC i dodatków.