Dune: Spice Wars w szczegółach. Shiro Games odpowiada na pytania graczy

  • Post category:News

Najwyraźniej grudniowa zapowiedź strategii Dune: Spice Wars zrodziła wiele pytań wśród fanów Shiro Games, bo twórcy postanowili na nie odpowiedzieć. Na Steam pojawił się obszerny wpis zaadresowany zarówno do miłośników marki Diuna, jak i fanów gry Northgard. Ten ma wyjaśnić wszystkie palące kwestie, jak choćby gatunek, w którym zostanie zrealizowana przywołana gra. Zanim przejdę do kolejnych wątków, wspomnę jedynie, że Dune: Spice Wars w szczegółach to RTS z nieco wolniejszym tempem rozgrywki. Taki zabieg pozwolił deweloperom wdrożyć elementy 4X – szpiegostwo, eksplorację, kontrolę terytorium, politykę i wskaźniki ekonomiczne. Co poza tym? Spieszę z wyjaśnieniami.

dune spice wars art 2

Dune: Spice Wars w szczegółach

W nowej grze Dune możemy oczekiwać starć typowych dla strategii czasu rzeczywistego, ale zupełnie inaczej będzie wyglądało rozwijanie bazy. Gdy podczas rozgrywki podejmiemy decyzję o wzniesieniu budowli, ta pojawi się na mapie, ale nie będziemy mieli wpływu na jej rozmieszczenie. Z kolei wolniejsze tempo rozgrywki zagwarantuje możliwość korzystania z aktywnej pauzy, a nawet przyspieszenie działań widocznych na ekranie. Wszystko, co znajdziemy w Dune: Spice Wars opracowano konkretnie z myślą o nowej strategii i próżno szukać tu elementów z Northgard.

dune spice wars screen 1

Przedstawiciele Shiro Games świetnie bawili się ze strategiami Dune, ale podczas prac nad grą sięgali raczej po prozę Herberta. To oznacza, że nawet jeśli zagramy Artydami i Harkonnenami, to Ordos niekoniecznie pojawi się w grze. Wiele w tym zakresie wyjaśni się po debiucie w Steam Early Access na PC. RTS na pewno będzie dużo większy niż Northgard, i jakieś 2 czy 3 razy dłuższy.

Podczas rozgrywki przeniesiemy się na proceduralnie generowane mapy, których kierunek artystyczny uwarunkowały wymagania i kolejne iteracje procesu deweloperskiego. Strategia pojawi się we Wczesnym Dostępie także w polskiej wersji językowej, co powinno ucieszyć rodaków. Niestety na początek bez kampanii i trybu sieciowego, które dołączą do gry w czasie prac nad aktualizacją 1.0. Twórcy za to nie planują na razie żadnych pakietów DLC, a wsparcie dla modów jest pod wielkim znakiem zapytania.

dune spice wars screen 2

Premiera Dune: Spice Wars odbędzie się jeszcze w 2022 roku. Na start w Steam Early Access na PC. Z pewnością wtedy dowiemy się o grze znacznie więcej i będziemy śledzić jej rozwój. Tymczasem wyglądam kolejnych nowości i materiałów rozgrywki.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.