Elden Ring gameplay – pierwszy oficjalny pokaz gry From Software

  • Post category:News

Ważny dzień dla graczy z masochistycznym zamiłowaniem do gier z serii Dark Souls. Już dziś zobaczymy pierwszy gameplay z Elden Ring. Zapowiedziane w 2019 roku RPG akcji od japońskiego From Software długo ukrywano przed światem. Na tę chwilę produkcja doczekała się jedynie dwóch krótkich materiałów wideo, więc szykuje się spory przełom. Bandai Namco zamierza pokazać dziś całe 15 minut zapisu rozgrywki. Ten najprawdopodobniej ujrzeli za zamkniętymi drzwiami uczestnicy targów gamescom.

Elden Ring screen

Pierwszy pokaz Elden Ring

Jeśli wierzyć informacjom przekazanym przez uczestników pokazu, to Elden Ring wcale nie tak daleko do Dark Souls. Twórcy postawili na dużo większą swobodę w rozgrywce, eksplorację otwartego świata i odbijanie się od lokacji, gdzie przeciwnicy zrobią z nas miazgę. Po nowym świecie From Software rozsiano całą sieć lochów – zarówno pomniejszych lokacji z obiecującymi skarbami, jak i Legacy Dungeons, które ściśle związano z fabułą.

Obiecana swoboda objawia się nie tylko kierunkiem, w którym podążymy z pierwszego „ogniska”. Podczas gdy pomniejsze lochy będą proste w konstrukcji, to te Legacy zaoferują istny kilkupoziomowy labirynt lokacji. Od nas zależeć będzie to, czy uderzymy bezpośrednio do bram, licząc się z czekającymi na nas trudnymi walkami. Czy też zakradniemy się bocznym wejściem, pełnym morderczych przejść i zdradzieckich zakamarków. Starcia z bossami i ich sługusami będą wypisz wymaluj jak w innych soulsach.

Wśród istotnych nowości trzeba wymienić podróżowanie na duchowym wierzchowcu, który pomoże dostać się do specjalnych miejsc. W grze otrzymamy też mapę, którą będziemy musieli złożyć w całość z odnajdywanych w świecie fragmentów. Wszystko to najpewniej zobaczymy na przypiętym poniżej gameplay z Elden Ring.

Data premiery i zamknięte testy

W ostatnich tygodniach Bandai Namco Entertainment głosiło opóźnienie daty premiery gry. Debiut przesunięto na 25 lutego, kiedy to tytuł ukaże się równocześnie na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X.

W dniach 12-15 listopada wydawca przeprowadzi zamknięte testy obciążeniowe serwera na konsolach. Według zamieszczonych na stronie wydarzenia informacji nie będzie można dzielić się zapisem rozgrywki w sieci. Jednak takie same deklaracje widzieliśmy przed testami Dark Souls 3. Potem nastąpił już tylko wysyp gameplayów, więc liczę, że tak samo będzie w tym przypadku.

Więcej newsów o popularnych markach.