Factorio – dodatek coraz bliżej. Cena i grafika koncepcyjna

  • Post category:News

Wube Software opublikowało kolejny wpis na swoim blogu, przypominając zapowiedziany w minionym roku dodatek do Factorio. Okazuje się, że zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami, strategia doczeka się rozbudowanego rozszerzenia, a twórcy są coraz bliżej pełnoprawnych testów. We wspomnianym wpisie przedstawili kamienie milowe na drodze do premiery dodatku, wskazując, że aktualnie zajmują się połączeniem nowości ze sobą i oceną działania wersji.

factorio dodatek 1

Oznacza to, że na dodatek do Factorio poczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy, podczas których z pewnością dowiemy się o nim czegoś konkretnego. Na dzisiaj Wube Sfotware ujawniło jedynie cenę rozszerzenia i podzieliło się grafiką koncepcyjną, którą znajdziesz na końcu wpisu. Cenę dodatku ustalono na poziomie 30 dolarów, co ma ułatwić deweloperom ocenę skali prac. Zespół musi dostarczyć zawartość, która uzasadni wydatek, ale też dopilnować, by nie przesadzić z nakładami na projekt.

Wpis informuje także, że rozszerzenie pojawi się w grze z aktualizacją 1.2. Ta wprowadzi sporo nowości powiązanych bezpośrednio z dodatkiem, ale darmowych dla wszystkich fanów strategii. Dodatkową opłatą objęte będą jedynie zupełnie nowe mechaniki i zawartość. Całość ma działać na zasadzie przełącznika, gdzie pliki będą już na dysku, a licencja na dodatek jedynie umożliwi korzystanie z nich. Słowem – nic nowego. Takie praktyki widzieliśmy już wiele razy, a twórcom ułatwi to utrzymanie stabilnej wersji i integrację zasobów.

Czekam na oficjalną zapowiedź, żeby podzielić się z tobą kolejnymi nowościami. Na razie musi wystarczyć nam poniższy obrazek.

Premiera Factorio na PC odbyła się w sierpniu 2020 roku. Strategia na kilkaset, a nawet tysiące godzin wciąż utrzymuje się na szczycie najpopularniejszych gier na Steam.

factorio dodatek

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.