Hearts of Iron IV Barbarossa. Zawartość aktualizacji, nowości i zmiany w strategii

  • Post category:News

Do oficjalnej premiery najnowszego dodatku do Hearts of Iron IV pozostał już niespełna tydzień. Paradox wykorzystał slot w najnowszym dzienniku deweloperskim, by zaprezentować zmiany, które przyniesie powiązana z No Step Back aktualizacja. Hearts of Iron IV Barbarossa wprowadzi do strategii szereg interesujących nowości, które tematycznie korespondują z zawartością dodatku. Obok tego wyeliminuje masę błędów i otworzy nowe drogi do moddowania tytułu.

hearts of iron IV barbarossa art

Hearts of Iron IV Barbarossa

Twórcy wyszczególnili zarówno darmowe, jak i dedykowane posiadaczom dodatku nowinki. Wśród tych pierwszych najważniejsze zdają się nowe cele narodowe dla Polski i ZSRR. Sowieci otrzymali też przebudowaną ścieżkę celów narodowych Trockiego. Nie mniej interesująco zapowiadają się pozostałe nowości – przebudowany i rozbudowany system logistyczny czy sieć kolejowa z modelami pociągów. Deweloperzy postawili też na dodatkowe opcje interfejsu związane bezpośrednio z nowościami, których pełen potencjał poznają posiadacze No Step Back. Dodali przy ty specjalny system postaci w grze, który powiąże wszystkie pomniejsze systemy tak, by ułatwić prace twórcom modyfikacji.

W dalszej części raportu znajdziemy masę nowinek powiązanych z działaniem sztucznej inteligencji, interfejsem użytkownika czy balansem rozgrywki. Lista jest doprawdy bardzo długa, a Paradox zastrzegło, że jeśli po drodze natknie się na wymagające uwagi sprawy, to dodatkowo ją rozszerzy.

Pełna lista zmian.

Hearts of Iron IV No Step Back zadebiutuje na PC Steam dokładnie 23 listopada. Wraz z nią gra otrzyma omawiany tu pakiet poprawek. Motyw przewodni rozszerzenia to ZSRR i kraje Europy Środkowo-Wschodniej – będzie ciekawie. Strategia z 2016 roku ostatnio bije kolejne rekordy popularności, a Paradox szykuje kolejne projekty.