Wyzwól Polskę w Hearts of Iron IV: No Step Back. Zwiastun nowych celów narodowych

  • Post category:News

Paradox Interactive konsekwentnie odlicza dni do oficjalniej premiery najnowszego dodatku do strategii Hearts of Iron IV – No Step Back. Po niedawnym omówieniu nowych celów narodowych Sowietów nadeszła pora na kolejne zmiany. Na załączonym poniżej zwiastunie rozszerzenia twórcy opisują charakter gruntownych zmian, których doczekają cele narodowe Polski w grze. Przy okazji dowiedziesz się też nieco więcej o zabawie na czele pozostałych krajów bałtyckich. Zanim przejdę do konkretów przypomnę, że omawiane tu No Step Back zadebiutuje na PC dokładnie 23 listopada.

Hearts of Iron IV No Step Back Cele Narodowe Polski

Nowe cele narodowe Polski w Hearts of Iron IV

Wedle wcześniejszych zapowiedzi, na potrzeby dodatku No Step Back Paradox od podstaw zbudował nowe drzewo celów narodowych Polski. Nawet jeśli strategia koncentruje się na historiach alternatywnych, to lokalizacja kraju aż prosi się o inwazję na kilku frontach. Nowe cele narodowe Polski mają oddać charakter państwa istniejącego pomiędzy dwiema potęgami. Dodatkowo umożliwią wyzwolenie się, jeśli już przegramy – a tak pewnie będzie – pierwsze natarcia na dwóch frontach.

Twórcy nie tylko chcą podkreślić znaczenie Polski na mapie Europy, ale też ogromny trud, jaki wiązał się z przetrwaniem początków wojny. Jedną z ciekawszych mechanik nacji będzie wybór króla Polski. W zależności pod podjętych przez nas decyzji obierzemy określoną ścieżkę, co otworzy przed nami szereg możliwości, ale zwiąże nas też konsekwencjami. Wszystko to zapowiada się całkiem nieźle i będzie ciekawym odświeżeniem zabawy Polską w grze z 2016 roku.

Zmiany dla Litwy, Łotwy i Estonii

Jak wspomniano już przy okazji wcześniejszych materiałów. Drzewka przywołanych nacji będą miały zarówno wspólny, jak i indywidualny charakter. Projektanci przygotowali polityczne rozgrywki z żonglowaniem pomiędzy wpływami z ZSRR i III Rzeszy. Te obejmują walkę o zachowanie niepodległości, ale też oddanie się pod opiekę silniejszych mocarstw.

Indywidualnymi drogami rozwoju na frontach II wojny będą możliwe sojusze. Litwa w określonych okolicznościach przejmie kontrolę nad Polską i wybierze króla dla obu narodów. Łotwa wiele skorzysta na zacieśnieniu przyjaźni z III Rzeszą, a Estonia połączy siły z Finlandią.

Zdaniem deweloperów to jedynie przedsmak niespodzianek towarzyszących premierze Hearts of Iron IV: No Step Back. Według nich zabawa Polską powinna być szczególnie emocjonująca i pełna miłych zaskoczeń, ale pozostałe nacje też ucieszą graczy. Oczywiście kluczowe są przede wszystkim zmiany dla Sowietów i paranoja Stalina.

hearts-of-iron-IV-art

Hearts of Iron IV zadebiutowało w 2016 roku na PC. Najnowszy dodatek No Step Back trafi na rynek 23 listopada, a osoby, które zdecydują się na przedpremierowy zakup, mogą liczyć na bonusowy utwór Katyusha.

Czekasz na dodatek? Jak oceniasz przywołane tu zmiany w rozgrywce Polską? Daj znać w komentarzu.

Więcej newsów z kategorii Strategie na strategniedzielny.pl.