Na Falling Frontier poczekamy dłużej. Nowy termin premiery i świeży zwiastun

  • Post category:News

Kiepska wiadomość dla wszystkich oczekujących na obiecującą strategię Stutter Fox Studios. Jedna z najlepszych gier niezależnych tegorocznych targów E3 zalicza opóźnienie, ogłosiło Hooded Horse. Kiedy premiera Falling Frontier? Dokładnie nie wiadomo, ale termin debiutu przypada na drugi kwartał 2022 roku. Wciąż mówimy tu o starcie gry w katalogu Steam Early Access na PC, chociaż już wtedy większość mechanik powinna działać na pełnych obrotach.

falling frontier kiedy premiera

Ekipa nie ukrywa, że potrzebuje jeszcze więcej czasu, by sprostać wypiętrzonym oczekiwaniom graczy. Falling Frontier ma być wymarzoną pozycją dla fanów kosmicznych strategii i w tym momencie wymaga jeszcze wielu szlifów. Wydawca postanowił przychylić się do opinii twórców, opóźnił premierę i opublikował w sieci najnowszy zwiastun RTS-a.

Na załączonym poniżej materiale widzimy istotne dla rozgrywki mechaniki. Każda jednostka w grze jest obsadzona załogą o unikalnej wiedzy i zdolnościach. Po uszkodzeniu statku możemy ewakuować podopiecznych, ale musimy za wszelką cenę ich przejąć. Jeśli tego nie zrobimy, to nasi ludzie wpadną w ręce wroga, który może zdobyć od nich istotne dla naszej kampanii informacje. Poza tym szkoda byłoby stracić wykwalifikowaną załogę. Zwiastun omawia także stacje zaopatrzeniowe, przy których nasze jednostki zadokują. Wtedy możemy uzupełnić uzbrojenie, zapasy lub pokusić się o niezbędne poprawki statku. 

Tytuł zapowiada się niezwykle interesująco. Czekam na dokładną informację, na kiedy przypada premiera Falling Frontier we wczesnym dostępie. Jeśli w międzyczasie twórcy podzielą się jakimiś nowościami, to nie omieszkam o tym poinformować.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl. Lubisz kosmiczne strategie? Z pewnością zaintersują cię nowości w Stellaris.