Wartales – nowa gra twórców Northgard z datą premiery w Steam Early Access

  • Post category:News

Doskonale znane ze strategii Northgard studio Shiro Games ogłosiło oficjalną datę premiery swojej najnowszej gry. Kiedy premiera Wartales? Wedle wspomnianego komunikatu tytuł ukaże się dokładnie 1 grudnia. Na początek w katalogu wczesnego dostępu, ale jeszcze bez konkretów dotyczących dalszych planów. Tymczasem już teraz możesz wypróbować nie tylko wersję demonstracyjną gry, ale też otwartymi zapisami do testów beta.

kiedy premiera Wartales

Wartales to gra RPG w otwartym świecie, który zainspirowano europejskim średniowieczem. Podczas rozgrywki przejmiemy kontrolę nad grupą najemników, którzy przemierzają pozostałości po dawnym Imperium Edoranu. W planach zdobycie sławy i bogactw, o które też przyjdzie nam powalczyć. Twórcy postawili na taktyczne turowe potyczki z przeciwnikami, więc znajdzie się też coś dla miłośników strategii. Całość dopełnia system rozwoju postaci, który uzupełniono o system craftingu i rozbudowywania bazy wypadowej.

Na papierze przypomina to Darkest Dungeon, aczkolwiek bez tak oczywistych nawiązań do Lovecrafta. Łupienie średniowiecznego świata z bandą obdartusów? Brzmi obiecująco. Wypatruję startu wczesnego dostępu i informacji o dalszych planach studia. Kiedy premiera Wartales w ostatecznej wersji? Mam nadzieję, że niedługo się dowiemy. Za to już teraz znamy oficjalne wymagania sprzętowe Wartales dla PC Steam Early Access.