Powstaje nowa strategia Star Wars. Respawn tworzy trzy gry Gwiezdne wojny

  • Post category:News

W nadchodzących latach na rynku pojawią się trzy nowe gry osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Electronic Arts postawiło na mocną końcówkę monopolu na świat Star Wars i we współpracy z Lucasdfilm Games ujawniło swoje plany. Respawn Entertainment prowadzi obecnie aż trzy projekty bazujące na marce. Mnie interesuje przede wszystkim nowa strategia Star Wars, ale do kompletu otrzymamy też strzelankę i RPG akcji. Co o nich wiemy?

nowa strategia Star Wars

Nowa strategia Star Wars

Szczerze mówiąc, niewiele. Z oficjalnego komunikatu wynika, że na potrzeby gry strategicznej w świecie Gwiezdnych wojen powstało studio Bit Reactor. Na jego czele stanął Greg Foerscth, który zasłynął jako art director przy XCOM: Enemy Unknown oraz XCOM 2. Nad rozwojem produkcji czuwać będzie Vince Zampella, ale całą pracę wykona nowa ekipa. Spodziewam się raczej taktycznej strategii niż typowego RTS-a, a tego drugiego mogłoby wreszcie wyprodukować Petroglyph. Tego jednak jeszcze nie potwierdzono, więc po krótkiej dygresji wracam do konkretów.

Kolejne Star Wars Jedi i strzelanka

Star Wars Jedi: Fallen Order osiągnęło niekwestionowany komercyjny sukces, więc nie zdziwi nas fakt, że Electronic Arts poszło za ciosem. Kontynuacja RPG akcji powstaje od okiem Stiga Asmussena od jakiegoś czasu i aż prosi się o jakąś prezentację. W tym samym czasie nad strzelanką w świecie Gwiezdnych wojen pracuje Peter Hirschmann. Ten przyczynił się wcześniej do skucesu oryginalnej serii Star Wars: Battlefront.

To na razie wszystko, co wiemy, jeśli nie liczyć wzajemnych pochwał, którymi obdarowali się interesariusze przywołanego komunikatu. Do 4 maja już niedaleko, a być może wtedy dowiemy się nieco więcej choćby o jednej z ogłoszonych dziś gier. Skrycie liczę też, że zagadywane przez fanów od dłuższego czasu Petroglyph faktycznie pracuje już nad Star Wars: Empire at War 2.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.

Źródło: https://www.ea.com/news/electronic-arts-and-lucasfilm-games-announce-new-star-wars-titles-from-respawn-entertainment