Paradox prowadzi równocześnie kilkanaście projektów. Hearts of Iron IV coraz popularniejsze

  • Post category:News / Strategie

Paradox Interactive opublikowało kolejny raport finansowy. Tym razem za trzeci kwartał 2021 roku. Dokument, jak dokument, co tu drążyć? Warto, szczególnie że sprawozdanie rzuca nieco światła na nowe projekty Paradox Interactive. Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego skasowano kilka innych oraz tego, że coraz większą popularnością może poszczycić się wydane w 2016 roku Hearts of Iron IV.

paradox interactive hearts of iron IV

Nowe projekty Paradox Interactive

Stray-nowy prezes firmy, Fredrik Wester, ujawnił, że w tym czasie w Paradox powstaje równocześnie aż 15 projektów. Do tej puli wliczają się zapowiedziane już tytuły – jak Victoria 3 czy Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oraz porty wydanych już gier na inne platformy, jak konsolowe Crusader Kings III. Wyjaśnił jednak, że wiele z nich to niezapowiedziane jeszcze kontynuacje znanych marek, jak i zupełnie nowe IP. Do wspomnianej 15 nie mamy co wliczać żadnego z nadchodzących DLC, do dostępnych już gier. Tak obok Stellaris 2, Hearts of Iron V i Europa Universalis V może pojawić się sporo nowości

Od jakiegoś czasu wiemy już, że Wester po powrocie na stanowisko od razu wyrzucił do kosza kilka niezapowiedzianych gier. Te, zdaniem prezesa, zapowiadały się obiecująco, ale przerosły możliwości ekipy lub nie osiągnęły wymaganych przez włodarzy firmy standardów. „Najważniejsze jest jednak to, by nie bać się nowych rzeczy” – konkludował.

Jednocześnie nawet jeśli Paradox Interactive nie wypadł zbyt dobrze w konfrontacji z oczekiwaniami finansowymi, to na perełkę w katalogu wydawcy wyrasta Hearts of Iron IV. Tytuł ogrywa ostatnio dużo więcej osób, niż podczas najwyższego zainteresowania w okolicach premiery. Wojenna strategia ma spory udział w przyciąganiu pięciu milionów aktywnych użytkowników. Najpewniej spora w tym zasługa zbliżającego się dodatku – No Step Back. Poświęcone sowietom rozszerzenie wprowadzi m.in. Nowe cele narodowe Polski i masę nowości dla ZSRR.