Nowy historyczny Total War na horyzoncie? Plany Creative Assembly

  • Post category:News

Wszystkie drogi prowadzą do Total War Warhammer 3. Przynajmniej w chwili pisania niniejszego tekstu. Tuż po oficjalnej zapowiedzi DLC Rhesus & Memnon do Troy Creative Assembly ogłosiło, że będzie to ostatni dodatek do strategii. Jednym słowem twórcy ostatecznie zakończyli aktywne wsparcie wszystkich swoich gier. I chociaż absolutnym priorytetem jest wypuszczenie na rynek kolejnego Warhammera, to na horyzoncie majaczy już nowy historyczny Total War.

medieval 2 total war wallpaper

Jak ustaliła redakcja PCGamesN, Total War Saga Troy otrzyma już tylko garść niezbędnych poprawek i aktualizacji. Ekipa i tak dużo dłużej wspierała spin-off z 2020 roku, niż początkowo planowano. Teraz całą swoją, i naszą uwagę Creative Assembly skieruje na Total War Warhammer 3. Jednocześnie pozostałe zespoły mają po cichu pracować nad kolejnymi historycznymi strategiami z serii. O nich jednak usłyszmy dopiero w okolicach 2023 roku.

Jaki będzie nowy historyczny Total War? Nie wiadomo. Publika najchętniej zobaczy Medieval 3, ale wiadomo, że deweloperzy mają plany wobec marki Three Kingdoms. Nie można wykluczyć też kolejnej pobocznej i eksperymentalnej odsłony. Zwłaszcza gdy Troy spotkało się z takim uznaniem. Wykluczyłbym za to jakiekolwiek dalsze podejścia do remasterowania klasycznych strategii. Z jednej strony takie odnowione Medieval 2 byłoby ciekawe, ale nie zastąpi nowej odsłony.

Czekasz na nowe Total War? Tu znajdziesz wszystko o frakcjach w Warhammer 3.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.