Ogromna aktualizacja Age of Empires II. Microsoft świętuje rocznicę strategii

  • Post category:News

W minionych tygodniach Microsoft miał wiele powodów do świętowania. Po udanej premierze Age of Empires IV przyszła pora na jeszcze lepszy debiut gry Forza Horizon 5. Przy okazji drugie urodziny na rynku zaliczyło wydane w 2019 roku Age of Empires II: Definitive Edition. Remaster średniowiecznej strategii doczekał się ogromnego pakietu poprawek, które już teraz dostępne są na serwerach. Co wprowadza rocznicowa aktualizacja Age of Empires II?

age-of-empires-II-aktualizacja

Rocznicowa aktualizacja Age of Empires II: Definitive Edition

Nawet jeśli Age of Empires IV od dobrych kilku tygodni jest już na rynku, to Forgotten Empires nie poszło po linii najmniejszego oporu. Twórcy w aktualizacji 56005 wprowadzili nie tylko masę nowości i funkcji, ale też mnóstwo poprawek w równowadze rozgrywki. Strategia otrzymała dwie kampanie dedykowane zabawie w kooperacji — Tariq ibn Ziyad oraz Tamerlane — które oferują kolejno pięć i sześć misji. Całość jeszcze w ramach testów beta, co warto mieć na uwadze.

Rocznicowa aktualizacja oferuje także specjalną szybką kolejkę do zabawy przeciwko sztucznej inteligencji. Ta pozwala wygenerować potyczkę błyskawicznie, po ustaleniu zaledwie kilku czynników. Forgotten Realms wprowadziło też do gry system upośledzania gracza, który możemy zastosować w sieciowych starciach z wyraźnie słabszymi znajomymi. Dzięki niemu słabszy gracz otrzyma stałe premier podczas zabawy – w sferze ekonomicznej lub militarnej. Dodatkowo w grze pojawił się specjalny podgląd drzewka technologii.

Lista wprowadzanych zmian jest wyjątkowo obszerna. Wynika z niej przede wszystkim, że Microsoft coraz więcej inwestuje w gry strategiczne. Cieszmy się zatem i okupujmy serwery RTS-ów, w oczekiwaniu na kolejne nowości.

Age of Empires 2: Definitive Edition ukazało się w listopadzie 2019 roku wyłącznie na PC. Tytuł spotkał się z uznaniem fanów kultowego klasyka i już po premierze otrzymał też dwa oryginalne dodatki – Lords of the West oraz Dawn of the Dukes. Drugi z nich zagwarantował nam polską wersję językową w grze, a także możliwość zabawy Polską. Niewykluczone, że kolejne rozszerzenia pojawią się w najbliższej przyszłości.