PC Game Pass to przede wszystkim strategie. Microsoft o usłudze

  • Post category:News

Będzie jeszcze więcej gier strategicznych w usłudze PC Game Pass Microsoftu. Tak wynika z najnowszej wypowiedzi menedżera do spraw planowania zawartości katalogu. Matt Percy w rozmowie z PCGamesN wyjawił, że strategie odpowiadają za około 20% ruchu w Game Pass. Jego zdaniem popularność gatunku wpływa pozytywnie na studia deweloperskie, które zechcą podążyć za trendem i wrócą do produkowania gier strategicznych. Co za tym idzie, niebawem możemy spodziewać się kolejnych gier w usłudze. Już Microsoft o to zadba.

pc game pass logo

Przy okazji warto wspomnieć, że PC Game Pass, to właściwie stary Xbox Game Pass dla komputerów osobistych. Firma z Redmond postanowiła przeprowadzić rebranding usługi, by ułatwić komunikację. Całkiem słusznie, przyznam, bo dotąd każda wzmianka o premierze w Game Passie na początku przywodziła na myśl gry dla konsol Xbox, które ewentualnie, być może wylądują też na PC.

Jedną z takich gier, o której niedawno wspominałem, jest Warhammer 40,000 Battlesector. Gra jest już dostępna w ofercie. W nieco dalszej przyszłości dołączą do niej Total War: Warhammer 3 i Victoria 3.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/pc-game-pass-strategy-games

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.