Moc nowości w Age of Empires IV? Ogłoszono plany rozwoju strategii

  • Post category:News

Microsoft postanowił ogłosić, jak zamierza w nadchodzących miesiącach rozwijać najnowszą strategię czasu rzeczywistego w swoim portfolio. Kilka dni temu informowałem o pierwszej, raczej skromnej aktualizacji. Dziś poznaliśmy długoterminowe plany rozwoju Age of Empires IV. Te rozpisano na najbliższe pół roku i chociaż obejmują już opublikowane poprawki, to na brak zawartości nie będziemy narzekać. Przejdźmy do konkretów.

Zima 2021 w Age of Empires IV

plany rozwoju Age of Empires IV mapa

Relic Entertainment i World’s Edge planują uzupełnić niedawno wydany pakiet poprawek jeszcze tej zimy. Możemy spodziewać się dosłownie setek usprawnień w balansie rozgrywki. Obok tego twórcy wprowadzą kilka nowości pożądanych przez graczy i wyeliminują masę błędów. Wydawca nie wskazał zbyt wielu konkretów, ale o kilku nowinkach zdążył już wspomnieć:

  • po zimowej aktualizacji będziemy w stanie podejrzeć wyniki graczy w meczach;
  • gra pozwoli na przegląd mapy po zakończeniu meczu;
  • mini-mapa w grze będzie czytelniejsza, dzięki pomniejszonym ikonkom i wyraźniejszej palecie barw;
  • przycisk chińskiej dynastii będzie miał nowe położenie w UI.

Nowości na Wiosnę 2022

Nowy rok to przede wszystkim dwa nowe sposoby na dalszą zabawę ze średniowieczną strategią. Wiosenna aktualizacja gry wprowadzi rozszerzone wsparcie dla modów. Zarówno po stronie dedykowanych narzędzi, jak i ułatwień w korzystaniu z projektów graczy. Jednocześnie tej wiosny wystartuje pierwszy sezon rankingowy w Age of Empires IV. Gracze będą rywalizować ze sobą przez kolejnych 12 tygodni, by zdobyć specjalne nagrody, w zależności od osiągniętych rezultatów.

Ekipa zamierza jeszcze sięgnąć po sprawdzone rozwiązania z poprzednich odsłon Age of Empires. Po zrealizowaniu przywołanych tu punktów możemy spodziewać się kolejnych nowości. Plany rozwoju Age of Empires IV nie obejmują jeszcze dodatków do RTS-a, ale po nowym roku wątek zapewne się pojawi.

Oficjalny komunikat Microsoftu.

Age of Empires IV ukazało się 28 października na PC Steam oraz w katalogu Xbox Game Pass. Nowe dzieło studia Relic Entertainment sprostało oczekiwaniom graczy, a najlepsze jeszcze przed nami. Tymczasem ekipa już dłubie przy zapowiedzianym niedawno Company of Heroes 3.