Homeworld 3 – Pierwszy gameplay trailer strategii (aktualizacja)

  • Post category:News

Aktualizacja

Wszystko zgodnie z planem. Na The Game Awards 2021 zaprezentowano pierwszy gameplay trailer najnowszej strategii od BlackBird Interactive. Klimatyczny materiał wideo łączy wątki fabularne z prezentacją rozgrywki i już od pierwszych chwil czuć w nim ducha pierwowzoru.

Niestety okazuje się, że chociaż Homeworld 3 ukaże się w 2022 roku, to najwcześniej w jego ostatnim kwartale. Gra pojawiła się już na PC Steam i Epic Games Store, ale szybko nie ruszymy do gwiazd. Jednak dzisiejszy materiał jest z pewnością otwarciem dla oficjalnej kampanii promocyjnej strategii, więc możemy spodziewać się kolejnych materiałów w nadchodzących miesiącach.

Oryginalna wiadomość – 7 grudnia

Nadeszła pora na oficjalny pokaz Homeworld 3. Tak poinformowało Gearbox Software na oficjalnych kanałach marki. Firma ogłosiła, że zapowiedziana jeszcze w 2019 roku kosmiczna strategia pojawi się podczas tegorocznej gali The Game Awards. Nowy zwiastun? Gameplay trailer? Trudno jeszcze orzec – najpewniej będzie trzeba poczekać do samej imprezy i zaplanowanego na 1:30 czasu polskiego pokazu Homeworld 3.

homeworld 3

Seria Homeworld zadebiutowała w 1999 roku, by po czterech latach otrzymać kontynuację. Później marka leżała w zapomnieniu przez długie lata, aż do 2015 roku, gdy na rynku pojawiło się Homeworld Remastered Collection. Potem poszło już z szybko – w 2016 roku ukazało się Deserts of Kharak, a kilka lat po nim otrzymaliśmy zapowiedź trzeciej części.

Ta ostatnia ma oddać ducha pierwowzoru, więc tym bardziej jest na co czekać. Na szczęście The Game Awards 2021 już w najbliższy piątek o 1:00 czasu polskiego. Jak zapatrujecie się na pokaz Homeworld 3? według pierwszych zapowiedzi gra ma zadebiutować już w 2022 roku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.