Premiera Stellaris Aquatics Species Pack. Darmowa aktualizacja Herbert

  • Post category:News

Jeśli od dłuższego czasu przymierzałeś się do rozpoczęcia nowej kampanii w Stellaris, to świetnie się składa. Już dziś wydana w 2016 roku strategia doczeka się kolejnego pakietu darmowej zawartości. Premiera Stellaris Aquatics Species Pack przynosi też darmową aktualizację 3.2 zatytułowaną Herbert. Co nowego w strategii Paradox Interactive?

Premiera Stellaris Aquatics Species Pack

premiera stellaris aquatics species pack

Omawiane DLC wprowadza do Stellaris szereg nowinek poświęconych życiu ras oceanicznych. Skuszeni życiem morskiej cywilizacji możemy sięgnąć po genezy „Oceaniczny raj” lub „Tu żyją smoki”. Pierwsza z nich zapewnia specjalne premie do zadowolenia populacji i rozwoju; druga pozwala rozwijać się pod okiem smoka, który obroni imperium, jeśli tylko będziemy zabiegać o jego względy.

Aquatics Species Pack to też nowa cecha gatunkowa – stworzenie oceaniczne, które pozwoli przesunąć społeczność w głąb oceanów. Ustrój Wędkarze zagwarantuje świeży dostęp do owoców morza i drogocennych pereł. Przy okazji rozwój w kierunku hydrocentryzmu umożliwi przekształcanie zajętych planet w światy oceaniczne.

DLC Aquatics Species Pack oferuje też:

  • 15 portretów oceanicznych;
  • zestaw dedykowanych statków;
  • nową ścieżkę głosową doradcy;
  • predefiniowane imperium – Satyreliański Błogostan;
  • nową salę dyplomatyczną, zestaw miejski i 4 imiona oceaniczne.

Premiera Stellaris Aquatics Species Pack przypada na okolice 16:00 czasu polskiego. Zainteresowani zakupem muszą przygotować równowartość 10 euro, czyli niespełna 45 złotych. Jednak nawet jeśli nie sięgniesz po DLC, to wciąż możesz cieszyć się darmową aktualizacją strategii.

Stellaris – aktualizacja 3.2 Herbert

premiera stellaris aquatics darmowa aktualizacja herbert

Najnowszą darmową aktualizację strategii Stellaris wydano na cześć twórcy serii Diuna, Franka Herberta. Tak dla utrzymania ciągłości po poprzednich poprawkach honorujących Stanisława Lema. Tym razem nie obeszło się bez daleko idących poprawek i zapowiadanych od miesięcy nowości. Zarówno dla właścicieli podstawki, jak i DLC Humanoids Species Pack. O tym ostatnim kilka słów na końcu, a tymczasem skupmy się na poprawkach dla wszystkich.

Na potrzeby Stellaris Aquatics Species Pack Paradox Interactive poprawiło funkcję terraformowania, która kontekście oceanicznych społeczności będzie szczególnie istotna. Po poprawkach proces nie będzie już nudny i przewidywalny, a dzięki dynamicznym wydarzeniom nabierze odpowiedniej głębi. W grze pojawiły się też nowe anomalie w kategorii Gazowy olbrzym, Asteroida i Brak warunków do życia. Dodano też nowe scenariusze dla nich, by było znacznie ciekawiej.

Aktualizacja 3.2 Herbert to nowe skrypty działania na SI, które wzmocnią poczucie nieobliczalnego działania zarządzanych przez grę nacji. Twórcy przyjrzeli się także błędom w systemie zarządzania flotami, a paczka oferuje już zapowiadaną wcześniej, ulepszoną przeglądarkę statków. Poza tym Stellaris powinien działać o wiele lepiej, dzięki naniesionym już poprawkom w poszczególnych mechanikach, a te będą kontynuowane w aktualizacji 3.3.

Wracając do Humanoids Species Pack – aktualizacja dodaje w DLC ustrój pompatyczni puryści. Ten określa ksenofobiczne imperia, którym nie można wysyłać propozycji dyplomatycznych, podczas gdy one mogą takie wystosować.

Stellaris zadebiutowało w maju 2016 roku. Gra trafiła wtedy na PC, by później doczekać się wydania na konsolach. Tytuł jest jedną z niewielu strategii szwedzkiego wydawcy, którą ogramy w polskiej wersji językowej. Już 5 lat po premierze twórcy wciąż oferują nam liczne nowinki, a niewykluczone, że wśród nowych projektów Paradox Interactive znajduje się Stellaris 2.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.