Songs of Conquest trafi do Steam Early Access. Kiedy premiera?

  • Post category:News

Czekasz na Songs of Conquest? Mam dla ciebie dwie wiadomości, dobrą i złą. Zacznę od tej lepszej, czyli przybliżonego terminu debiutu strategii. Kiedy premiera? Według najnowszego komunikatu twórców na początku drugiego kwartału 2022 roku, czyli na przełomie kwietnia i maja. Wieści, które zapewne cię nie ucieszą, są takie, że wtedy Songs of Conquest ukaże się w Steam Early Access. Odpowiedzialne za projekt Lavapotion ogłosiło decyzję w najnowszym komunikacie, tłumacząc powody.

songs of conquest art

Te są prozaiczne. Małe studio otrzymało spory zastrzyk zainteresowania i motywacji do rozwoju cieszącego się popularnością projektu. Deweloperów można było początkowo policzyć na palcach jednej ręki, a do tego punktu w różnym stopniu Songs of Conquest tworzyło jakieś 30 osób. Do tego doszły niezwykle udane i obfitujące w cenne wskazówki testy alfa dla 250 uczestników. Twórcy stwierdzili, że włączą nas w proces, by mieć pewność, że stworzą grę, której chcemy, a nie tylko myślą, że tak jest.

Może i jest to po części zawoalowany komunikat, że oficjalnego debiutu nie dałoby się zrealizować w podobnym okienku. Niewykluczone, że pomysł wyszedł od wydawcy, bo przecież Coffee Stain jak dotąd nie stroniło do wczesnego dostępu. Ostatecznie Songs of Conquest to na pierwszy rzut oka najlepsza inkarnacja ducha kultowych odsłon serii Heroes. Pozostaje nam jedynie czekać i trzymać kciuki za rozwój projektu.

Turowa strategia zadebiutuje w Steam Early Access na PC w drugim kwartale 2022 roku. Na razie nie wiadomo, jak długo Lavapotion zamierza szlifować grę przed premierą wersji 1.0.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.

Źródło: Steam