Old World nie tylko w Epic Games Store. Zapowiedź wydania na Steam i GOG

  • Post category:News

Mohwak Games ogłosiło wiadomość, na którą z pewnością czekało wielu miłośników platformy Steam. Old World w nadchodzącym roku skończy z ekskluzywnością dla Epic Games Store. Wydana 1 lipca na PC strategia w nadchodzących miesiącach ukaże się zarówno na PC Steam, jak i GOG.com. Z tej okazji deweloper opublikował w sieci załączony poniżej zwiastun z szybkim pokazem rozgrywki.

old world zapowiedź steam i gog

Old World na Steam i GOG

W chwili pisania wiadomości zainteresowani mogą dopisać grę do swojej listy życzeń na obu platformach cyfrowej dystrybucji. Według informacji ujawnionej na pierwszej z nich Old World pojawi się poza Epic Store w drugim kwartale 2022 roku. To wciąż sporo czasu, by rozważyć zakup produkcji, ale umowy z twórcami Unreal Engine rządzą się swoimi prawami. Partnerem wydawniczym Mohawk Games została firma Hooded Horse.

Gra strategiczna Old World ukazała się 1 lipca tego roku w finalnej wersji, po ponad roku wczesnego dostępu. Nowy projekt Sorena Johnsona zebrał przyzwoite noty i dowiódł, że projektant Civilization IV nie stracił formy. Dla kilku opublikowanych na Metacritic opinii mamy tytuł uzyskał średnią 82 na 100 punktów.

Old World to rozbudowana strategia historyczna, którą zapowiedziano pierwotnie jako 10 Crowns. Rozgrywka garściami czerpie z rozwiązań marki Civilization – zabawę toczymy w turach na pokrytej heksagonalnymi polami mapie. Każda tura zabawy to jeden rok w świecie gry, podczas którego musimy popchnąć prowadzoną przez nas dynastię do potęgi.

Wspomniane 10 Crowns nie wzięło się znikąd, bo jednym z warunków zwycięstwa w kampanii jest spełnienie dziesięciu Ambicji dynastii. Te ostatnie są generowane proceduralnie dla każdej rozgrywki, w zależności od wydarzeń, w których wzięliśmy udział, zrealizowanych przez nas celów i osobowości obecnego protagonisty. Gra zakłada też zwycięstwo punktowe dla konkretnej tury rozgrywki lub osiągnięciu dwukrotnie większej liczby punktów, niż przeciwne nacje.

Grałeś? Poleciłbyś grę Mohawk Games innym fanom strategii? Daj znać w komentarzu.

Więcej newsów z kategorii Strategie na strategniedzielny.pl.