Team 17 wyda strategię Gord na PC Steam

  • Post category:News

Polskie Covenant.dev znalazło wydawcę dla swojej debiutanckiej gry. Składająca się z deweloperów CD Projekt RED, 11bit Studios i Flying Wild Hog ekipa ogłosiła, że Team 17 zostało wydawcą Gord na PC. Na Steam zamieszczono specjalny komunikat, a wraz z nim mroczny zwiastun strategii. Gra pojawi się na pecetach jeszcze w tym roku, a przynajmniej takie są plany studia. Co o niej wiemy?

Strategia Gord na PC Steam

Covenant produkuje grę strategiczną z elementami symulatora kolonii. Projekt sięga głęboko do korzeni słowiańskiej mitologii, którą poda w szczególnie mrocznym wydaniu. Mechanika rozgrywki połączy elementy RTS-a z zarządzaniem osadą. Twórcy szykują klimatyczną kampanię z pieczołowicie zaprojektowanymi questami, a także scenariusze na losowo generowanych mapach.

Do naszej dyspozycji pozostanie siła bojowa mieszkańców osady, których wspomogą potężne zaklęcia zdobywane wraz z postępami. Na nasze działania długi cień rzuci specjalna mechanika zdrowego rozsądku, który będzie najwyraźniej obcy naszym podopiecznym.

gord team 17 strategia

Na papierze Gord prezentuje się całkiem nieźle, ale przyda się dłuższy pokaz rozgrywki. Wspomniany wcześniej komunikat twórców sugeruje, że niedługo w sieci pojawią się nowe materiały z gry, więc najpewniej także gameplay.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.

Źródło: Steam