Nadchodzi Twierdza 4? Firefly pracuje nad nowym Stronghold

  • Post category:News

Nadchodzi nowa Twierdza. To już oficjalne, ale na zapowiedź z prawdziwego zdarzenia jeszcze sobie poczekamy. W najnowszym dzienniku wideo na kanale Firefly Studios w YouTube Nick Tannahill potwierdził, że zespół pracuje już nad kolejną odsłoną serii Stronghold. Nie zdradził, czy będzie to Twierdza 4. Wspomniał tylko, że jak ekipa już przygotuje pełnoprawną zapowiedź, to nie pożałuje nam konkretów. Na razie projekt jest w fazie przedprodukcji, więc na pewno nie zagramy przed końcem tego roku.

twierdza 4 nowe stronghold

Nowa Twierdza to, mam nadzieję, powrót do korzeni marki. Po orientalnym Warlords przyda się powtórka ze średniowiecza. Tym bardziej, że „trójka” nie cieszyła się zbytnim uznaniem. Drobną wskazówką dla settingu może być jedynie widoczny na nagraniu Atlas of Medieval Europe, ale na tym etapie można jedynie snuć wizje o grze Twierdza 4.

Firefly zamierza na jakiś czas unikać tematu Twierdzy w ramach przygotowań do zapowiedzi strategii. Zamiast tego otrzymamy serię materiałów, które wprowadzą nas w klimat realiów historycznych, w których umieszczono akcję gry.

Najnowsza gra z cyklu, to wydana w minionym roku Twierdza Władcy Wojny. Produkcja zachowała część mechanik kluczowych dla serii, ale nieco je okroiła. Dodatkowo mniejszy nacisk na doceniane przez fanów detale i odejście od klasycznego europejskiego średniowiecza zaowocowały mieszanym odbiorem strategii. Do pogrania, ale nie przykuje na kilkaset godzin.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.

Źródło.