Warno zaprezentowane. Pierwsze gameplaye z RTS-a twórców Wargame

  • Post category:News

Już za kilka dni w usłudze Steam Early Access na PC zadebiutuje najnowsza strategia twórców serii Wargame. Eugen Systems postanowiło nie trzymać nas dłużej w niepewności z zapowiedzianym w grudniu Warno i dało zielone światło twórcom treści na YouTube. W sieci pojawił się obszerny gameplay Warno, a także wiele krótszych materiałów koncentrujących się na jednostkach i mechanikach. Bez cienia wątpliwości w Warno czuć ducha serii Wargame. Imponują przy tym nie tylko skala, ale też poziom detali, a wciąż oglądamy wczesną wersję strategii.

Warno trafi do Wczesnego Dostępu Steam już 20 stycznia. W czasie rozgrywki weźmiemy udział w fikcyjnym konflikcie z lat 90. XX wieku, który rozgrywa się pomiędzy wojskami NATO a Układem Warszawskim. Staniemy kolejno po stronie Stanów Zjednoczonych, Niemiec Zachodnich, Wielkiej Brytanii, Francji, Związku Radzieckiego i NRD. Wojenna strategia czasu rzeczywistego zaoferuje zawartość dla pojedynczego gracza i możliwość sieciowej rywalizacji, oddając pod nasze rozkazy ponad 600 jednostek. Przedsmak tego wszystkiego prezentuje powyższy gameplay Warno.

Francuskie Eugen Systems stworzyło duchowego spadkobiercę serii Wargame, który skorzystał na udanych rozwiązaniach ze Steel Division 2. Premiera Warno zaplanowana jest jeszcze na 2022 rok, ale poczekamy na rozwój wydarzeń i nieodległy już debiut w Steam Early Access.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i polubisz profil Stratega na Facebooku.

Więcej gier strategicznych na strategniedzielny.pl.